• ul. Limanowskiego 5a, 60-743 Poznań
  • Tel.: 798 727 688
  • Tel.: 535 331 191
  • ul. Limanowskiego 5a, 60-743 Poznań

Usługi

Terminy wizyt prosimy rezerwować telefonicznie lub osobiście.
Cena usługi jest ustalana indywidualnie i zależy od wielkości pieska, stanu jego szaty oraz czasu trwania zabiegu.
Prosimy o nie karmienie zwierząt tuż przed wizytą oraz zapewnienie pieskom możliwości załatwienia potrzeb fizjologicznych (więcej na ten temat można przeczytać w zakładce „Porady”)

Czesanie

Jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wstępne czesanie przeprowadzamy przed kąpielą w celu usunięcia kołtunów i nadmiaru martwego włosa. Drugi etap odbywa się w trakcie procesu suszenia. Dzięki temu zabiegowi szata przybiera odpowiedni kształt i będzie przygotowana do ewentualnego strzyżenia.

Kąpanie

Kąpiel to kolejna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Jest ona bardzo istotna dla osiągnięciu pożądanego efektu końcowego. Pieski kąpiemy co najmniej dwukrotnie. Pierwsze mycie z użyciem szamponu podstawowego ma za zadanie usunąć z sierści kurz, pył, piasek i inne zanieczyszczenia. Następnie nanosimy szampon dedykowany określonemu rodzajowi włosa i jego barwie. Okolice oczu myjemy szamponem delikatnym, nie powodującym podrażnień. Po myciu nakładana jest odżywka, którą po kilku minutach również zostaje spłukana.

Suszenie

Kolejną czynnością po kąpieli jest suszenie i dokładne rozczesywanie. Zaczynamy od wyciśnięcia nadmiaru wody za pomocą ręcznika. Następnie za pomocą profesjonalnej suszarki wydmuchiwana jest z sierści woda. Dosuszamy pieska za pomocą ręcznej suszarki lub tzw. dmuchawy. Podczas procesu suszenia usuwamy pozostałe kołtuny i nanosimy preparaty nie wymagające spłukiwania a pomocne przy rozczesywaniu i nadawaniu odpowiedniej formy fryzurze.

Usuwanie podszerstka

Podszerstkiem nazywamy miękką warstwę włosa tuż przy skórze, tak zwany podpuch, który pełni funkcję izolacyjną i sprawia, ze piesek jest „puchaty” Nie wszystkie pieski go mają, ale jeśli występuje, najczęściej ulega sfilcowaniu, dlatego systematyczne wyczesywanie go jest takie ważne. W czasie sezonowej wymiany włosa jest prawdziwym utrapieniem opiekunów, którzy nie zawsze są w stanie poradzić sobie z jego nadmiernym wypadaniem.

Trymowanie

Czynność trymowania, dotyczy ras szorstkowłosych, polega na ręcznym, umiejętnym usunięciu włosa okrywowego za pomocą trymerów lub palców. Usuwa się w ten sposób martwe włosy jednocześnie pobudzając proces wzrostu nowych. Przy zabiegach trymowania bardzo ważne jest aby zachować rotacje włosa okrywowego w taki sposób, aby usunąć tylko martwy włos, czyli najdłuższą, wierzchnią warstwę. Możliwe to jest jeśli zabieg ten przeprowadzany jest systematycznie, w odstępach 8 maksymalnie 12 tygodni.
Ważne aby piesek nie był kąpany co najmniej 2 tygodnie przed trymowaniem, aby włos był tępy, nie ślizgał się a jego wyciąganie nie sprawiało psu bólu.

Strzyżenie

Po odpowiednim przygotowaniu włosa (kąpiel wraz z suszeniem odżywieniem i wyczesaniem) przystępujemy do zabiegu strzyżenia. Wykonujemy go za pomocą profesjonalnej maszynki do strzyżenia oraz specjalistycznych nożyczek. Fryzura jaką nadajemy pieskowi zależy od rodzaju i struktury szaty oraz preferencji właściciela.

Pielęgnacja okolic uszu

Bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu nadmiaru włosów z kanału słuchowego. Następnie za pomocą wacików oraz specjalnych kosmetyków rozpuszczających wosk w uszach usuwamy jego nadmiar.

Przycięcie pazurków

Jeśli istnieje taka potrzeba przycinamy pazury pieska, dbając aby nie uszkodzić rdzenia, żywej i unerwionej tkanki, co mogło by sprawić pieskowi dyskomfort i spowodować drobne krwawienie.

Pielęgnacja okolic oczu

Czynność ta polega na usunięciu nieestetycznych przebarwień łzowych i nadmiaru zgromadzonej wydzieliny za pomocą wacików i płynu specjalnie do tego przeznaczonego.

Zamknij menu