Usługi

Terminy wizyt prosimy rezerwować telefonicznie lub osobiście.
Cena usługi jest ustalana indywidualnie i zależy od wielkości pieska, stanu jego szaty oraz czasu trwania zabiegu.
Prosimy o nie karmienie zwierząt tuż przed wizytą oraz zapewnienie pieskom możliwości załatwienia potrzeb fizjologicznych (więcej na ten temat można przeczytać w zakładce „Porady”)

Czesanie

Czesanie

Jeden z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych. Wstępne czesanie przeprowadzamy przed kąpielą w celu usunięcia kołtunów i nadmiaru martwego włosa. Drugi etap odbywa się w trakcie procesu suszenia. Dzięki temu zabiegowi szata przybiera odpowiedni kształt i będzie przygotowana do ewentualnego strzyżenia.

Suszenie

Suszenie

Kolejną czynnością po kąpieli jest suszenie i dokładne rozczesywanie. Zaczynamy od wyciśnięcia nadmiaru wody za pomocą ręcznika. Następnie za pomocą profesjonalnej suszarki wydmuchiwana jest z sierści woda. Dosuszamy pieska za pomocą ręcznej suszarki lub tzw. dmuchawy. Podczas procesu suszenia usuwamy pozostałe kołtuny i nanosimy preparaty nie wymagające spłukiwania a pomocne przy rozczesywaniu i nadawaniu odpowiedniej formy fryzurze.

Trymowanie

Trymowanie

Czynność trymowania, dotyczy ras szorstkowłosych, polega na ręcznym, umiejętnym usunięciu włosa okrywowego za pomocą trymerów lub palców. Usuwa się w ten sposób martwe włosy jednocześnie pobudzając proces wzrostu nowych. Przy zabiegach trymowania bardzo ważne jest aby zachować rotacje włosa okrywowego w taki sposób, aby usunąć tylko martwy włos, czyli najdłuższą, wierzchnią warstwę. Możliwe to jest jeśli zabieg ten przeprowadzany jest systematycznie, w odstępach 8 maksymalnie 12 tygodni.
Ważne aby piesek nie był kąpany co najmniej 2 tygodnie przed trymowaniem, aby włos był tępy, nie ślizgał się a jego wyciąganie nie sprawiało psu bólu.

Pielęgnacja okolic uszu

Pielęgnacja okolic uszu

Bardzo ważny zabieg, polegający na usunięciu nadmiaru włosów z kanału słuchowego. Następnie za pomocą wacików oraz specjalnych kosmetyków rozpuszczających wosk w uszach usuwamy jego nadmiar.

Pielęgnacja okolic oczu

Pielęgnacja okolic oczu

Czynność ta polega na usunięciu nieestetycznych przebarwień łzowych i nadmiaru zgromadzonej wydzieliny za pomocą wacików i płynu specjalnie do tego przeznaczonego.

Kąpanie

Kąpiel

Kąpiel to kolejna z podstawowych czynności pielęgnacyjnych. Jest ona bardzo istotna dla osiągnięciu pożądanego efektu końcowego. Pieski kąpiemy co najmniej dwukrotnie. Pierwsze mycie z użyciem szamponu podstawowego ma za zadanie usunąć z sierści kurz, pył, piasek i inne zanieczyszczenia. Następnie nanosimy szampon dedykowany określonemu rodzajowi włosa i jego barwie. Okolice oczu myjemy szamponem delikatnym, nie powodującym podrażnień. Po myciu nakładana jest odżywka, którą po kilku minutach również zostaje spłukana

Usuwanie podszerstka

Usuwanie podszerstka

Podszerstkiem nazywamy miękką warstwę włosa tuż przy skórze, tak zwany podpuch, który pełni funkcję izolacyjną i sprawia, ze piesek jest „puchaty” Nie wszystkie pieski go mają, ale jeśli występuje, najczęściej ulega sfilcowaniu, dlatego systematyczne wyczesywanie go jest takie ważne. W czasie sezonowej wymiany włosa jest prawdziwym utrapieniem opiekunów, którzy nie zawsze są w stanie poradzić sobie z jego nadmiernym wypadaniem.

Strzyżenie

Strzyżenie

Po odpowiednim przygotowaniu włosa (kąpiel wraz z suszeniem odżywieniem i wyczesaniem) przystępujemy do zabiegu strzyżenia. Wykonujemy go za pomocą profesjonalnej maszynki do strzyżenia oraz specjalistycznych nożyczek. Fryzura jaką nadajemy pieskowi zależy od rodzaju i struktury szaty oraz preferencji właściciela.

Przycięcie pazurków

Przycięcie pazurków

Jeśli istnieje taka potrzeba przycinamy pazury pieska, dbając aby nie uszkodzić rdzenia, żywej i unerwionej tkanki, co mogło by sprawić pieskowi dyskomfort i spowodować drobne krwawienie.