Pielęgnacja psów

Klienci naszego salonu to osoby, które chcą aby ich pies wyglądał ładnie i schludnie, dla większości najważniejsze jest to, aby fryzurka ich pupila była wygodna i praktyczna. Dlatego na początku każdej wizyty ustalamy jak ma wyglądać ich podopieczny i czy wyobrażenia właściciela co do fryzury są adekwatne do kondycji szaty pieska, trybu jego życia oraz częstotliwości wizyt w naszym gabinecie.
Zależy nam na tym, aby zarówno piesek jak i jego opiekun wychodzi od nas w pełni zadowoleni.

Nie strzyżemy piesków bez kąpieli, przede wszystkim ze względów higienicznych. Dbamy o to, aby pracować na sprzęcie czystym, zdezynfekowanym i sprawnym a jest on bardzo wrażliwy na wszelkie zanieczyszczenia. Nam również jest łatwiej i przyjemniej pracować z czystym pieskiem a fryzurka jest znacznie bardziej dopracowana jeśli strzyżemy włos odpowiednio do tego przygotowany.
Najczęściej wykonujemy usługę tzw. „full service”, która polega na kompleksowej pielęgnacji. Zabieg zawsze rozpoczynamy od przygotowania pieska do kąpieli (depilacja i wstępne czyszczenie uszu, drobne podcięcia zbędnego włosa, wstępne czesanie, usuwanie nadmiaru podszerstka i martwego włosa). Oceniamy stan szaty, aby dobrać do niej odpowiednie kosmetyki.
Następnie kąpiemy pieska w dedykowanych szamponach(kąpiel wstępna w szamponie dogłębnie czyszczącym, kąpiel druga w szamponie odpowiednim dla danego włosa i spodziewanego efektu). Następnie nakładamy odżywkę i spłukujemy ją. Następnie suszymy pieska, dokładnie rozczesując. Wtedy też stosujemy kosmetyki dodatkowo odżywiające, napuszające lub obciążające a także te ułatwiające rozczesywanie jeśli włos nadal jest splątany. Ponownie czyścimy uszy i okolice oczu. Skracamy pazurki.
Tak przygotowany włos strzyżemy, nadając fryzurce formę.
Zabieg kończymy nadaniem końcowego połysku i zapachu.
W przypadku trymowana, kąpiemy pieska po zabiegu, ponieważ aby łatwo wyciągnąć martwy włos powinien on być sztywny i tępy.
Polecamy wizytę zapoznawczą dla szczeniaczków, podczas której podcinamy pazurki, czyścimy uszka, delikatnie czeszemy, ewentualnie dokonujemy drobnych korekt przy pyszczku, uszkach, łapkach i pod ogonkiem. Ważne, aby piesek jak najszybciej miał okazję doświadczyć takiej sytuacji, poznać nas oraz miejsce do którego będzie przychodził w przyszłości. Staramy się też przekazać opiekunom jak najwięcej wskazówek co do dbania o szatę pieska w domu i przyzwyczajania go do zabiegów pielęgnacyjnych.
Zapraszamy do zakładki „Porady” i „Często zadawane pytania” w których znajdą Państwo sporo pomocnych informacji z dziedziny pielęgnacji a także kilka porad behawioralnych.