Pielęgnacja kotów

Koty w kwestii pielęgnacji to wymagające zwierzęta, powinny być bardzo systematycznie wyczesywane a nie zawsze dobrze przyjmują tego typu zabiegi. Skóra kota jest delikatna, cienka i luźna, łatwo ją skaleczyć lub podrażnić. Kotki, które do nas trafiają, najczęściej wymagają porządnego wyczesania. Niestety niektórzy opiekunowie przychodzą ze swymi pupilami zbyt późno, aby udało się je wyczesać nie stwarzając im zbyt dużego dyskomfortu i wtedy proponujemy usługę strzyżenia.

W przeciwieństwie do psów, którymi często można zająć się w pojedynkę, z kotami pracujemy zawsze na tzw. „cztery ręce” i ze względu na psychikę tych zwierząt, przeważnie prosimy opiekuna o obecność w trakcie zabiegu.
Aby stres zwierzęcia ograniczyć do minimum, kąpiel wykonujemy raczej na sucho. Jeśli jest taka potrzeba możemy wykąpać go na mokro z szamponem i wysuszyć, uwzględniając reakcję kota na suszarkę i to, aby cała wizyta nie była zbyt wielką traumą, zniechęcającą kotka do wizyt w naszym salonie.
W skład usługi wchodzi zawsze przycięcie pazurków oraz pielęgnacja okolic oczu, ewentualnie uszu, jeśli jest taka potrzeba.
Zawsze staramy się zakończyć prace z kotem w jak najkrótszym czasie tak aby nie przekraczała ona 1,5 godziny.
Rozmawiamy z właścicielami, pomagamy w doborze odpowiedniego sprzętu do pielęgnacji, proponujemy harmonogram wizyt, aby decydując się na cykliczne wyczesywanie, uniknąć sfilcowania sierści a co za tym idzie trudnych wizyt polegających na rozkołtunianiu a nawet goleniu całego włosa.
Częste, krótkie wizyty, polegające na samym wyczesaniu dobrze utrzymanego włosa pozwolą na stopniowe przyzwyczajenie pupila do zabiegu, co ułatwi jego pielęgnację zarówno u nas jak i w warunkach domowych.